Mercedes CLA
CLA 180 Coupé C117, AMG Sport
“A Mercedes CLA from 2019 with petrol-engine. Equipped with for instance öppningsbart panoramatak.”
Fåtal lackskador, stenskott, dörruppslag och repor, Skrapade fälgar till extradäck, Fälgar på bilen kantstötta, 1 st däck skadat
Invändigt några repor, fläckar och märken
3 mm
5 mm
3 mm
5 mm
18" Aluminium rim
Unstudded winter tyres
4 mm
4 mm
4 mm
4 mm
17" Aluminium rim
Equipment packages: AMG Sport
Farthållare
FARTHALLARE_DESCRIPTION
Regnsensor
Automatiska vindrutetorkare, sensorer som reagerar på vatten
Parkeringssensorer bak
Rear bumper sensors to warn of obstacles behind the car
Bluetooth
Wireless connection to mobile devices
Elhiss bak
Electronic rear window lifts
LED-strålkastare
Strålkastare med LED-ljus har ett konstant vitt ljus och har samma ljusstyrka från start
USB-ingång
Inkoppling av mobil enhet via USB-kontakt
Öppningsbart panoramatak
Glastak som är delvis öppningsbart
Aktiv parkeringshjälp
Parking aid that uses ultrasonic sensors where it measures the space between cars.
7201343