BMW 1-serien
118i 5dr, F20, M Sport
“A BMW 1-serien from 2019 with petrol-engine. Equipped with for instance assist system.”
Bredare fälgar och däck bak än fram
Fåtal stenskott, dörruppslag, repor och lackskador, Skrapade fälgar till extradäck
Invändigt några repor, fläckar och märken, Klädsel ytligt slitage fram vänster
Unstudded winter tyres
5 mm
6 mm
5 mm
6 mm
16" Aluminium rim
3 mm
5 mm
3 mm
5 mm
17" Aluminium rim
Equipment packages: M Sport
Assistanssystem
ASSISTANSSYSTEM_DESCRIPTION
Bluetooth
Wireless connection to mobile devices
Elhiss bak
Electronic rear window lifts
Farthållare
FARTHALLARE_DESCRIPTION
LED-strålkastare
Strålkastare med LED-ljus har ett konstant vitt ljus och har samma ljusstyrka från start
Parkeringssensorer bak
Rear bumper sensors to warn of obstacles behind the car
Regnsensor
Automatiska vindrutetorkare, sensorer som reagerar på vatten
start/stop-function
Automatisk på och avstängning av motor vid exempelvis trafikljus
Urkopplingsbar passagerarairbag
Möjlighet att koppla till och från airbagen på passagerarsidan
USB-ingång
Inkoppling av mobil enhet via USB-kontakt
7199193